Dovolená s obytným vozem

Nejdříve jste z toho měl tak trochu hrůzu. Přece jen jste nikdy nic tak velkého neřídil. Na délku skoro sedm metrů a tři na výšku. Taky šířka je úctyhodná. Přes dva metry. Uvědomujete si, že se může stát, že pod nějakým mostkem neprojedete. Myslíte na spoustu věcí, spojených s řízením. Pak jste ujel pár kilometrů z půjčovny obytných vozů domů. Byl jste překvapený, jak cesta ubíhala, jak pohodlné to velké auto je.
Obytný vůz nemusíte vlastnit, abyste s ním mohli na dovolenou. Je možné si jej zapůjčit. Poptávka, hlavně přes prázdniny je však veliká, takže je nutné si vůz značně dopředu zarezervovat. Půjčoven je však u nás dost velký počet. Pokud vás tedy jedna odmítne, nezoufejte, máte šanci jinde.
Obytný vůz si vybírejte podle jeho kapacity. Většinou jsou minimálně pro čtyři osoby. Můžete si ale sehnat vůz i pro osm pasažérů. To jsou už ale opravdu velké vozy.
auta v kempu
Obytné vozy menších kategorií se vyrábějí v podstatě ve dvou verzích. Jedny mají dvě lůžka v takzvané alkovně, v místě nad kabinou řidiče. Je to velice oblíbené spaní hlavně pro děti. Dospělí mohou mít trošičku problém s prostorem. Světlá výška nad lůžkem bývá omezená. Někdy jen kolem šedesáti centimetrů. Alkovna bývá většinou opatřena úzkým okénkem z čela vozu. Zajišťuje přístup denního světla a zároveň umožňuje lidem spícím v alkovně určitý výhled.
řidička dodávky
Druhým typem obytných vozů jsou auta s rozdělením vnitřního prostoru s jednou velkou postelí, nebo s postelemi které se složí jednoduchou manipulací se sklopnými křesly a stolem. Stůl se složí do prostoru mezi křesly a položí se na něj polstrovaný opěrák  z opěradla. Spaní je docela pohodlné.
obytný vůz
Obytné vozy jsou standardně vybaveny sprchovacím koutem a chemickým WC. Je v nich zabudovaná lednička a malá kuchyňka, která však umožňuje pohodlné dovolenkové vaření jednoduchých jídel.
Půjčení obytného vozu není nejlevnější záležitostí. Za svou investici ovšem získáte poměrně slušné pohodlí a hlavně své soukromí. Při správně naplánované trase prožijete nezapomenutelnou dovolenou.