Pěstování klíčků je pro všechny, kdo chtějí žít zdravě

Víte, proč se tolik lidí pouští do pěstování klíčků? Je to snadné a rychlé, je to zábava, a především tak téměř zadarmo získáte hromadu křupavých výhonků nabitých tím nejlepším, co nám příroda nabízí. Jestliže se i vy pustíte do pěstování výhonků, tak budete moci rázem zapomenout na drahé vitamínové preparáty z lékárny a jiné výživové doplňky v těžko stravitelné podobě. Vždyť proč byste je kupovali, když si můžete sami napěstovat hromadu chutných výhonků, se kterými je radost pracovat v kuchyni. Každý váš pokrm snadno doplníte zajímavými chutěmi, barvami a vůní, ať už klíčky budete konzumovat jako přílohu, v podobě salátů anebo jich třeba hrst přihodíte do polévky.

meloun

Existuje tisíc způsobů na využití bohaté úrody výhonků ve vaší kuchyni, a je dost pravděpodobné, že i vy přijdete na další, zajímavé pojetí jejich konzumace. Nicméně pokud nestojíte o žádné speciální kulinářské zážitky a kuchyni se raději vyhýbáte obloukem, pak vás jistě potěší, že čerstvé klíčky můžete klidně konzumovat jen tak syrové bez jakékoli další úpravy – i tak vám budou hodně chutnat, tím spíše, pokud si zvolíte nějaké větší, šťavnaté a křupavé výhonky, jako má třeba slunečnice, fazole anebo sója.

setá řeřich

Kde nakoupit vše potřebné?

Jistě vás nyní zajímá, kde seženete vhodná semínka, a také další pomůcky. Mimo kvalitní semena určená ke klíčení už budete potřebovat pouze vhodnou nádobu na klíčení. A uděláte nejlépe, pokud si tuto sadu na klíčení zakoupíte ve specializovaném obchodě, třeba na internetu. Budete tak mít sto procentní jistotu, že půjde o opravdu kvalitní materiál vhodný k přímé konzumaci. Na první pohled to sice může vypadat jako samozřejmost, ovšem v běžných prodejnách s osivem naleznete semena určená k výsevu, která jsou mnohdy ošetřena mořením anebo jinou chemickou úpravou, a jako taková jsou tedy neprosto nevhodná pro pěstování výhonků. Kdo chce mít naprostou jistotu, ten si proto raději vsadí na osvědčenou kvalitu.

Pěstování klíčků je pro všechny, kdo chtějí žít zdravě
3.9 (77.5%)8